Kilka nietypowych sposobów na piękną skórę

Skóra to zdecydowanie największa część organizmu, jaka ma stałą styczność ze światem zewnętrznym. Z tego powodu jej wygląd jest dla ludzi tak istotny. Jednocześnie skóra jest podatna na podrażnienia i należy o nią stale dbać. Sprowadza się to nie tylko to stosowania zdrowej diety i odpowiednich kosmetyków, ale też do pamiętania o kilku mniej oczywistych kwestiach.

Jak spać, żeby mieć piękną skórę?

Skóra może być piękna tylko wtedy, kiedy będzie zdrowa. Powinno się więc unikać jej bezpośredniej i długiej styczności z przedmiotami. Dobrym przykładem jest tu pozycja, w jakiej się śpi. Spanie na boku może mieć kiepski wpływ na skórę twarzy, ponieważ ta ma cały czas styczność z poszewką poduszki. Chcąc mieć ładną cerę, powinno się więc spać na plecach. Ponadto trzeba też regularnie zmieniać poszewki poduszek, tak by były one pozbawione bakterii.

Co ciekawe, także i zbyt długi rozmowy telefoniczne mogą źle wpływać na kondycję skóry. Telefony komórkowe trzyma się przecież bezpośrednio przy samej twarzy, a na nich także przebywa mnóstwo zarazków. Wtedy to mogą się one z łatwością przedostać na policzki. Uważać trzeba też z częstotliwością peelingu. Choć jego stosowanie może poprawić wygląd skóry, to czasem doprowadza też do dużych podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *