Kilka nietypowych sposobów na piękną skórę

Skóra to zdecydowanie największa część organizmu, jaka ma stałą styczność ze światem zewnętrznym. Z tego powodu jej wygląd jest dla ludzi tak istotny. Jednocześnie skóra jest podatna na podrażnienia i należy o nią stale dbać. Sprowadza się to nie tylko to stosowania zdrowej diety i odpowiednich kosmetyków, ale też do pamiętania o kilku mniej oczywistych kwestiach.

Jak spać, żeby mieć piękną skórę?

Skóra może być piękna tylko wtedy, kiedy będzie zdrowa. Powinno się więc unikać jej bezpośredniej i długiej styczności z przedmiotami. Dobrym przykładem jest tu pozycja, w jakiej się śpi. Spanie na boku może mieć kiepski wpływ na skórę twarzy, ponieważ ta ma cały czas styczność z poszewką poduszki. Chcąc mieć ładną cerę, powinno się więc spać na plecach. Ponadto trzeba też regularnie zmieniać poszewki poduszek, tak by były one pozbawione bakterii.

Co ciekawe, także i zbyt długi rozmowy telefoniczne mogą źle wpływać na kondycję skóry. Telefony komórkowe trzyma się przecież bezpośrednio przy samej twarzy, a na nich także przebywa mnóstwo zarazków. Wtedy to mogą się one z łatwością przedostać na policzki. Uważać trzeba też z częstotliwością peelingu. Choć jego stosowanie może poprawić wygląd skóry, to czasem doprowadza też do dużych podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *