Jak nawilżać skórę twarzy?

Jedną z podstaw zachowania zdrowej i ładnej cery jest odpowiednie nawilżenie. Przesuszona skóra jest bowiem podatna na podrażnienia, czy też powstanie niedoskonałości, w tym zmarszczek. Jak więc zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry twarzy?

Ile należy pić wody dziennie?

Dla zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Za niezbędne minimum uznać można 2 litry dziennie. Właściwa ilość przyjmowanych płynów wpływa pozytywnie na gospodarkę wodną wewnątrz organizmu. To zaś poprawia ogólny stan zdrowia, w tym nawilżenie skóry.

Ważna jest nie tylko ilość, ale także rodzaj spożywanych płynów. Najlepiej sprawdzi się tu woda, herbaty ziołowe oraz soki owocowe i warzywne. Unikać należy za to słodkich napojów, a zwłaszcza alkoholu, który ma działania odwadniające.

Jak nawilżać skórę twarzy z zewnątrz?

Skóra często ulega wysuszeniu np. ze względu na warunki atmosferyczne. Wielu ludzi narzeka też na przesuszoną lub tłustą cerę. Dlatego też skórę powinno nawilżać się od zewnątrz. Do tego celu stosuje się między innymi maseczki oraz kremy nawilżające.

Wskazane jest to, by wszelkie użyte kosmetyki były wytwarzane na bazie naturalnych składników. Najlepiej, gdy zawierają one magnez, cynk, potas i wapń. Taka mieszkanka zapewnia właściwe nawilżenie oraz uelastycznia skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *