Jak zadbać o piękne włosy?

Długie piękne włosy to wciąż podstawowy atrybut kobiecości według większości ludzi. Jednak również i mężczyźni przywiązują coraz większą uwagę do ich kondycji. Co najważniejsze praktycznie każdy może mieć piękne włosy. Wymaga to jednak systematycznej i mądrze prowadzonej pielęgnacji.

Jak poprawnie myć włosy?

Odpowiednie dopasowanie szamponu oraz odżywek to jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chce się zachwycać pięknymi włosami. Z zasady powinno wybierać się produkty na bazie naturalnych substancji, które nie obciążają włosów. Czasem zaś najlepszym wyborem okazują się szampony kupowane nie w sklepie, a w aptece. Za to zawsze lepiej jest unikać odżywek, w których znajduje się silikon lub alkohol, które mogą niszczyć włosy.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że dobór kosmetyków do włosów jest kwestią mocno indywidualną. Dany produkt może zadziałać rewelacyjnie w przypadku jednej osoby, a już kiepsko w przypadku drugiej. Włosy i problemy z nimi związane (np. łupież, czy przetłuszczanie) są przecież różne. Ponadto szampon we włosy i skórę głowy należy wmasowywać delikatnie.

Włosy potrzebują czasu na regenerację

Wielu ludzi stylizuje fryzurę praktycznie każdego dnia. Duża ilość kosmetyków, częste wizyty u fryzjerów, bezustanne rozczesywanie, korzystanie z lokówek, czy prostownic może jednak mieć opłakane skutki dla kondycji włosów. Czasem jest najlepiej zostawić na kilka dni, tak by mogły się swobodnie zregenerować.

O ile to możliwe, to powinno się zaprzestać używania suszarki. Intensywne strumienie ciepła mogą uszkadzać kosmyki włosów i doprowadzać np. do ich puszczenia. Szczególnie mocno trzeba o tym pamiętać, jeśli ma się włosy kręcone. Zwykle zaleca się, by włosy wysychały stopniowo w temperaturze pokojowej. Równie ważne jest to, by zwrócić uwagę na sposób wysuszania włosów po myciu. Powinno się wtedy delikatnie przykładać suchą część ręcznika do głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *