Jak zadbać o wygląd ust w zimne miesiące?

Piękne usta to marzenie wielu kobiet. Dbanie o nie może być jednak dość trudne, zwłaszcza w porze zimowej. Niskie temperatury, czy nawet silny chłodny wiatr mogą bowiem doprowadzać do pękania ust. To nie tylko kiepsko wygląda, ale także powoduje dyskomfort, a nawet ból. Dobrze więc wiedzieć, jak zadbać o usta podczas zimowej aury.

Czy na usta można stosować peeling?

Na ustach można, a czasem (zwłaszcza zimą) powinno się stosować peeling. Niskie temperatury sprawiają, że naskórek ust się wysusza, a następnie pęka, co szybko doprowadza do nieestetycznego wyglądu.

W takich przypadkach peeling z substancją dedykowaną pielęgnacji ust może okazać się bardzo pomocny. Trzeba być przy tym uważnym z doborem kosmetyku i sprawdzać, jakie efekty przynosi jego stosowanie. Naskórek na ustach jest bowiem bardzo wrażliwy.

Jak ochronić usta przed pękaniem?

Peeling pozwala pozbyć się złuszczonego naskórka. By jednak usta jak najdłużej zachowały dobrą formę, to trzeba je także nawilżyć. W tym celu użyć można np. kremów na bazie naturalnych składników. Wskazane jest to, by zawierały one witaminę A. Przed wyjściem na zewnątrz w chłodnie dni usta warto też pomalować kremem chroniącym od nadmiernego przesuszania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *