Jak zadbać o piękne włosy?

Długie piękne włosy to wciąż podstawowy atrybut kobiecości według większości ludzi. Jednak również i mężczyźni przywiązują coraz większą uwagę do ich kondycji. Co najważniejsze praktycznie każdy może mieć piękne włosy. Wymaga to jednak systematycznej i mądrze prowadzonej pielęgnacji.

Jak poprawnie myć włosy?

Odpowiednie dopasowanie szamponu oraz odżywek to jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chce się zachwycać pięknymi włosami. Z zasady powinno wybierać się produkty na bazie naturalnych substancji, które nie obciążają włosów. Czasem zaś najlepszym wyborem okazują się szampony kupowane nie w sklepie, a w aptece. Za to zawsze lepiej jest unikać odżywek, w których znajduje się silikon lub alkohol, które mogą niszczyć włosy.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że dobór kosmetyków do włosów jest kwestią mocno indywidualną. Dany produkt może zadziałać rewelacyjnie w przypadku jednej osoby, a już kiepsko w przypadku drugiej. Włosy i problemy z nimi związane (np. łupież, czy przetłuszczanie) są przecież różne. Ponadto szampon we włosy i skórę głowy należy wmasowywać delikatnie.

Włosy potrzebują czasu na regenerację

Wielu ludzi stylizuje fryzurę praktycznie każdego dnia. Duża ilość kosmetyków, częste wizyty u fryzjerów, bezustanne rozczesywanie, korzystanie z lokówek, czy prostownic może jednak mieć opłakane skutki dla kondycji włosów. Czasem jest najlepiej zostawić na kilka dni, tak by mogły się swobodnie zregenerować.

O ile to możliwe, to powinno się zaprzestać używania suszarki. Intensywne strumienie ciepła mogą uszkadzać kosmyki włosów i doprowadzać np. do ich puszczenia. Szczególnie mocno trzeba o tym pamiętać, jeśli ma się włosy kręcone. Zwykle zaleca się, by włosy wysychały stopniowo w temperaturze pokojowej. Równie ważne jest to, by zwrócić uwagę na sposób wysuszania włosów po myciu. Powinno się wtedy delikatnie przykładać suchą część ręcznika do głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *