Wielu ludzi decyduje się praktykować wellness, ponieważ wierzy, że pozwoli im to utrzymać piękny wygląd, dobry stan zdrowia i wewnętrzną równowagę. Niektórych wciąga to tak bardzo, że poszukują zaawansowanych form wellness, które jeszcze lepiej pasują do ich stylu życia.
Na czym polega wellness w wersji ekologicznej?
Nie da się ukryć, że w ostatnich latach wellness przeżywa renesans na całym świecie. Jeszcze większy wzrost popularności dotyczy kwestii związanych z ekologią. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie tzw. eko-wellness, czyli połączeniem postaw proekologicznych z zasadami przyświecającymi wellness.
W tym przypadku zwraca się uwagę nie tylko na wewnętrzną, ale także i zewnętrzną harmonię. Zwolennicy eko-wellness starają się więc przeciwdziałać degradacji środowiska, czy zanieczyszczeniu powietrza. Takie czynniki odbijają się przecież negatywnie na zdrowiu, samopoczuciu i wyglądzie wszystkich ludzi. Ponadto osoby stosujące eko-wellness zwykle sprzeciwiają się także wytwarzaniu przetworzonej żywności oraz szkodliwych dla zdrowia kosmetyków.
Wellness w wersji ekstremalnej
Z założenia wellness ucieka od wszelkiego, co ekstremalne. Ta filozofia skupia się na znajdowaniu równowagi i unikaniu wszelkich źródeł stresu. Stąd też wellness jest w dużej mierze utożsamiane ze spokojną aktywnością, czy wypoczynkiem w SPA, salonach masażu, czy też w saunie.
Wyodrębnić można jednak tzw. ekstremalne wellness. Łączy ono wellness ze światem sportów ekstremalnych. Ludzie praktykujący taki tryb życia na co dzień dbają o zdrowy tryb życia i swój wygląd. Od czasu do czasu jednak poszukują sposobów na odreagowanie stresu, z jakim mają do czynienia np. w pracy. Wtedy to udają się chociażby na obozy surwiwalowe lub też uprawiają wspinaczkę wysokogórską.