Wellness i aktywność fizyczna, a uroda

Jak zachować piękny wygląd, jędrne ciało, a przy tym utrzymać dobre samopoczucie i ogólny błogostan? Odpowiedzią może być praktykowanie aktywności fizycznej pozostającej w zgodzie z filozofią życia wellness.

Jak aktywność fizyczna jest najlepsza?

Poniekąd każda aktywność fizyczna, która sprawia przyjemność, jest dobra. Filozofia wellness zwraca jednak uwagę na pewne aspekty poszczególnych dyscyplin sportowych, które mogą mieć wpływ na osiągnięcie pożądanych efektów.

Chcąc zadbać o dobry wygląd ciała, kondycję fizyczną i samopoczucie czasem jest lepiej unikać niektórych dyscyplin sportowych. Uprawianie sportów kontaktowych, np. koszykówki może bowiem prowadzić do stresujących sytuacji, wynikających ze współzawodnictwa. W dodatku oznaczają one wysokie ryzyko pojawienia się kontuzji, które mogą mieć pośredni i bezpośredni wpływ na stan zdrowia oraz urodę. Przeciwwskazana może być też wyczerpująca aktywność fizyczna, np. uprawianie triatlonu lub uczęszczanie na maratony.

Z tych powodów, wedle wellness wskazana jest aktywność fizyczna, w której ruch jest w pełni kontrolowany, a wysiłek umiarkowany. Zaliczyć tu można ćwiczenia na siłowni, fitness, ale także zajęcia z jogi, czy też taniec, a nawet spacer. Aktywności tego typu pozwalają spalić kalorie, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić humor, a przy tym nie wiążą się z pojawieniem stresujących sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *