O czym pamiętać przed wizytą w SPA?

Przyjemne z pożytecznym – poniekąd tak można opisać wizytę w SPA. Nie dość, że czas spędza się tam nadzwyczaj przyjemnie, to jeszcze można poprawić swój wygląd. Do wizyty w SPA powinno się jednak odpowiednio przygotować.

Czym tak naprawdę jest SPA?

Przed wybraniem się do SPA, trzeba określić, z jakich zabiegów pielęgnacyjnych chce się skorzystać. SPA to bowiem bardzo szeroki termin. Oznacza on w zasadzie każdą formę pielęgnacji ciała, która ma na celu zadbanie o wygląd, samopoczucie i stan zdrowia. Często spotykane zabiegi w SPA to np. masaże, czy też gorące kąpiele.

Samo pochodzenie nazwy SPA do dziś wzbudza sporo kontrowersji. Pewne jest to, że historia tego słowa sięga starożytności. Jedni uważają, że SPA pochodzi o pradawnego miasta o tej samej nazwie, a inni, że jest to skrócona forma łacińskiej sentencji Sanus Per Aquam. Takowa oznacza zaś „uzdrawianie za pomocą wody”.

Gdzie przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne SPA?

Współcześnie mniejsze lub większe ośrodki SPA znajdują się w praktycznie każdym większym mieście oraz miejscowościach turystycznych. Nadzwyczaj często znaleźć je można w obrębach luksusowych hoteli.

Wybór jest więc spory i dobrze jest chwile pomyśleć nad tym, do jakiego SPA się wybierze. Najlepiej, gdy w danym ośrodku pracują specjaliści z różnych dziedzin, w tym masażyści, kosmetyczki, czy kosmetolodzy. W wielu SPA można też skorzystać z usług fryzjerów, dietetyków oraz dermatologów. Zdarza się też, że w SPA skorzystać można z basenów.

W jaki sposób przygotować się do wizyty w SPA?

Z założenia czas spędzony w SPA nie wiąże się ze zbyt dużą aktywnością fizyczną, choć i od tej reguły zdarzają się wyjątki. Błogi czas spędzony w tym miejscu ma na celu odpoczynek i zregenerowanie sił. Niemniej do samych zabiegów warto przystąpić wyspanym, zdrowym i najedzonym. Mogą być one bowiem dość czasochłonne.

Co powinno się zabrać ze sobą do SPA?

Do SPA należy zabrać ze sobą kilka rzeczy, a inne lepiej jest pozostawić w domu. Zawsze należy zabrać ze sobą wygodny strój kąpielowy, ponieważ to w niego jest się ubranym podczas większości zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie ma za to żadnej potrzeby, by na wizytę w SPA wybierać się z drogimi zegarkami, biżuterią, czy też innymi akcesoriami. Co prawda w dobrych ośrodkach kradzieże zdarzają się rzadko, jednak przedmioty tego typu mogą przeszkadzać przy wykonywaniu rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *