Jak pięknie wyglądać na zdjęciach?

Chyba każdy choć raz w życiu zastanawiał się, jak tak naprawdę wygląda. W końcu na co dzień ludzie widzą się tylko w odbiciach w lustrze, a te nie do końca oddają rzeczywistość. Jeszcze dalsze od prawdy bywają zdjęcia, na których czasami trudno się wręcz rozpoznać. Jednocześnie jednak każdy chciałby dobrze prezentować się na fotografiach.

Czym jest fotogeniczność?

Zdarzają się piękni ludzie, którzy na zdjęciach nie wychodzą atrakcyjnie i odwrotnie. W takich przypadkach często mówi się o tzw. fotogeniczności. Ta ma określać, jak dobrze dany człowiek prezentuje się na fotografiach.

Trzeba jednak mieć świadomość, że sama fotogeniczność (tak jak i atrakcyjność wygląd) jest terminem nieostrym i subiektywnym. Specjaliści twierdzą też, na ogół za bardziej fotogeniczne uchodzą osoby pewne siebie. Poza tym poziom swojej atrakcyjności na zdjęciach można poprawić, o ile tylko wykorzysta się kilka technik zdjęciowych.

Czy uśmiech dodaje urody?

Często zalecane jest to, by tuż przed wykonaniem zdjęcia uśmiechnąć się, co ma dodać urody i uroku. Na ten temat powstały już liczne badania, a ich wyniki wcale nie są takie oczywiste. Uśmiech może sprawić, że dana osoba będzie wyglądać korzystnie, ale tylko pod pewnymi warunkami. Po pierwsze powinien być on naturalny, co przy pozowaniu nie zawsze jest proste do wykonania. Spore znaczenie ma też tu stan uzębienia. Co oczywiste za bardziej atrakcyjny uchodzi uśmiech stworzony ze zdrowych i białych zębów.

Co ciekawe dużo zależy też od… płci. Uśmiechnięte kobiety niemal zawsze są uważane za atrakcyjniejsze od tych zasmuconych. Tymczasem uśmiechnięci mężczyźni na zdjęciach są postrzegani jako bardziej przyjacielscy, ale nie jako atrakcyjni. W badaniach atrakcyjności kobiety zwykle wybierają mężczyzn nieco ponurych niż tych szeroko uśmiechniętych.

Jak wyglądać szczuplej na zdjęciach?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu chciałby wyjść na zdjęciu na osobę szczuplejszą niż w rzeczywistości. Czasem też można spotkać, że zdjęcia „dodają” ludziom kilka kilogramów. Chcąc wyglądać na szczuplejszą osobę na zdjęciu, należy:

  • Ubrać się w dość obcisłe ubrania – zbyt luźna odzież sprawia, że na zdjęciu wygląda się na grubszą osobę.
  • Przesunąć głowę w stronę aparatu – im coś bliżej aparatu tym wygląda na większe na zdjęciu. Przesuwając nieco głowę w stronę obiektywu, ciało na fotografii wydaje się mniejsze, a sylwetka szczuplejsza.
  • Wykonywanie fotografii z góry – to jedna z najskuteczniejszych metod na to, by na zdjęciu wyglądać znacznie szczuplej.

By wyglądać atrakcyjnie, dobrze jest też przyjąć właściwą pozę. Zawsze warto wyprostować plecy i ułożyć ręce w naturalny sposób.

Czy światło może dodać urody?

Chcąc wyglądać korzystniej na zdjęciu, powinno się też zadbać o właściwe oświetlenie. Najładniejsze zdjęcia to takie wykonane przy świetle naturalnym lub też przy profesjonalnie przygotowanym sztucznym oświetleniu.

Ważne jest to, by światło było jasne, ale równocześnie rozproszone. Ponadto jego źródło powinno znajdować się przed osobą fotografowaną. W innym przypadku rzut cienia sprawi, że dana osoba będzie wyglądać mniej atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *