Piękne stopy

Zabiegani dniem codziennym, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, często zapominamy o stopach. Zaniedbane, tracą elastyczność skóry, a nawet mogą przyczyniać się do różnych dolegliwości, jak na przykład bóle głowy czy kręgosłupa. Kondycja naszych stóp ma duży wpływ na cały organizm, dlatego warto o nie zadbać przez cały rok.

[IMAGE=bQu713cFTEVU.jpg]

Stopy to mapa organizmu

[IMAGE=cFN5jAdIpi7u.jpg]

Dbając o twarz i ciało pamiętajmy o stopach przez cały rok. One również podlegają procesowi starzenia, a system ścięgien, stawów i układ mięśni zużywa się, jak każda inna komórka naszego organizmu. Z upływem czasu włókna mięśniowe oraz wyściółka tłuszczowa stóp zanikają, ale możemy pomóc sobie dzięki pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją stóp. Zadbane, wypoczęte stopy to gwarancja dobrego samopoczucia przez cały dzień.

[IMAGE=cO5gCbdluabS.jpg]

Jeżeli cierpimy już na pewne dolegliwości, jak np. bóle kolan, bioder czy przewlekłe bóle głowy, możemy udać się do podologa, który określi stan naszych stóp i ich biomechanikę. Podolog sprawdza trzy punkty podporu stopy i wydolność jej łuku poprzecznego. Jeśli zauważy nieprawidłowości, wówczas możemy korygować je za pomocą specjalnych wkładek lub odpowiednio wyprofilowanego obuwia. Obserwując stopy i własne samopoczucie, łatwo wyeliminujemy niepożądane efekty nieprawidłowości tak ważnych dla nas stóp.

Stopy zasługują na najlepsze obuwie

Już od najmłodszych lat mamy dbają o dziecięce nóżki. Wiedzą, że obuwie na codzień powinno być zawsze wygodne, a my jako dorośli nie powinnismy o tym zapominać. Często, kuszące na półkach piękne obuwie niekoniecznie sprawdza się jako wygodne. Niemal każda z nas miała okazję doświadczyć przykrego bólu związanego z obtarciem pięty lub zbyt długim chodzeniem czy tańcem na wysokich, niewygodnych obcasach. Najlepiej tego unikać, ale nie zawsze możemy przewidzieć skutki źle wyprofilowanego buta. Jeżeli już przytrafi się taka sytuacja, dobrze jest dać stopom kilka chwil relaksu, jak masaż stóp, kąpiel w olejkach eterycznych i dobry krem. To pomoże przywrócić im zachwianą kondycję. Natomiast kilka dni póżniej powinnyśmy wkładać jedynie wygodne i sprawdzone obuwie, jak na przykład buty Rieker, które cieszą się dobrą opinią i w swojej ofercie mają wiele modeli do wyboru, w zależności od przeznaczenia. Nasze stopy szybko się zregenerują i bedą nadal nosić nas przez cały dzień.

Zabiegi domowe dla stóp

Chodzenie w butach w okresie jesienno zimowym wysusza stopy. Warto pamiętać, że 60 procent sukcesu, aby stopy były zawsze miękkie i bez zrogowaceń, to systematyczność. Stosowanie peelingu raz w tygodniu, kąpiele w specjalnych wanienkach z bąbelkami oraz odpowiednie kremy przeznaczone do stóp, dadzą niesamowite efekty na długo. Ważne jest również nawilżanie, pijmy dużo wody, w małych dawkach, ale przez cały dzień, a jeśli trzeba stosujmy witaminy i kolagen, które wspierają procesy odnowy komórek. W sklepach jest wiele masek do stóp, te których zadaniem jest peeling należy stosować z umiarem, aby nie podrażnić skóry. Stopy również potrzebują dobrego krążenia, więc nie uciskajmy ich skarpetami ze sztucznych materiałów.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

W przypadku, kiedy nie potrafimy sobie poradzić ze spierzchniętą skórą i zrogowaceniami stóp w domu, wybierzmy się do sprawdzonej kosmetyczki, która wybierze odpowiednie zabiegi, kosmetyki do stosowania w domu oraz suplementy diety potrzebne do procesów regeneracji. Ważne jest, aby gabinet kosmetyczny był sprawdzony i spełniał wymagania związane z bezpieczeństwem klienta, czyli dbał o higienę, dezynfekcję i sterylizację, zapobiegając tym samym zakażeniom bakteryjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *