Jaka dieta, dla zachowania pięknej cery?

Chcąc zachować młody i zdrowy wygląd skóry, należy się przyjrzeć swoim nawykom żywieniowym. W tym przypadku odpowiednia dieta może zdziałać niemal cuda. Najważniejsze jest tu spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, a także ryb.

Co jeść, by mieć piękną cerę?

Nie bez powodu wegetarianie dość często cieszą się nieskazitelną cerą. Chcąc mieć zdrową skórę, w swojej diecie powinno się bowiem uwzględnić duże ilości orzechów, warzyw oraz owoców. Wynika to głównie z tego, że obfitują one w antyoksydanty, takie jak np. beta-karoten, które przeciwdziałają wolnym rodnikom.

W diecie nie powinno też zabraknąć ryb, zwłaszcza takich, jak karpie, makrele, łososie, czy pstrągi. Zawierają one duże ilości witaminy D oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim skóra utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Należy też pamiętać, że witamina D jest też wytwarzana w wyniku syntezy skórnej. W tym celu powinno się regularnie przebywać na słońcu. Należy jednak zachować umiar, gdyż nadmierne opalanie może źle wpłynąć na stan skóry.

By zadbać o skórę, należy też unikać używek. Spożywanie alkoholu, czy papierosów ma bardzo zły wpływ na skórę. Kiepskim pomysłem jest również sięganie po słodkie napoje gazowane, słodycze oraz mocno przetworzoną żywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *