Jaka dieta, dla zachowania pięknej cery?

Chcąc zachować młody i zdrowy wygląd skóry, należy się przyjrzeć swoim nawykom żywieniowym. W tym przypadku odpowiednia dieta może zdziałać niemal cuda. Najważniejsze jest tu spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, a także ryb.

Co jeść, by mieć piękną cerę?

Nie bez powodu wegetarianie dość często cieszą się nieskazitelną cerą. Chcąc mieć zdrową skórę, w swojej diecie powinno się bowiem uwzględnić duże ilości orzechów, warzyw oraz owoców. Wynika to głównie z tego, że obfitują one w antyoksydanty, takie jak np. beta-karoten, które przeciwdziałają wolnym rodnikom.

W diecie nie powinno też zabraknąć ryb, zwłaszcza takich, jak karpie, makrele, łososie, czy pstrągi. Zawierają one duże ilości witaminy D oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim skóra utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Należy też pamiętać, że witamina D jest też wytwarzana w wyniku syntezy skórnej. W tym celu powinno się regularnie przebywać na słońcu. Należy jednak zachować umiar, gdyż nadmierne opalanie może źle wpłynąć na stan skóry.

By zadbać o skórę, należy też unikać używek. Spożywanie alkoholu, czy papierosów ma bardzo zły wpływ na skórę. Kiepskim pomysłem jest również sięganie po słodkie napoje gazowane, słodycze oraz mocno przetworzoną żywność.